24/7 emergency service
sewer and pipe blockages
Stmk
in case of oil alerts
Stmk · W · Nö · Bgld
Zákaznický servis
+ 420 800 112 110
Po-Čt 7:30–17:00, Pá 7:30–15:30
19. října 2021

Mateřská společnost Saubermacher světovým šampionem v udržitelnosti

Naše mateřská společnost Saubermacher již počtvrté v řadě zabodovala v hodnocení GRESB jako nejudržitelnější společnost v oblasti nakládání s odpady na světě.

Saubermacher je lídr v oboru. Společnost Saubermacher získala v hodnocení udržitelnosti Global Real Estate Sustainability Benchmark (GRESB) 96 bodů ze 100 možných za svůj závazek v oblasti životního prostředí, sociální oblasti a správy a řízení (ESG). S nejvyšším skóre mezi všemi společnostmi zabývajícími se nakládáním s odpady na světě je tak Saubermacher lídrem ve své kategorii. Průměr všech účastníků byl 72 bodů. Hodnocení se zúčastnilo celkem 549 společností. Oproti předchozímu roku došlo ke zlepšení především v ohlašovací oblasti.

Nezávislé hodnocení. Americko-nizozemský institut hodnotí zúčastněné společnosti podle přísných kritérií, která zahrnují správu a řízení společnosti, firemní politiku a její implementaci, řízení rizik a příležitostí, monitorování a systém environmentálního řízení, řízení zainteresovaných stran a ukazatele výkonnosti. Kritéria hodnocení jsou každoročně revidována a přizpůsobována tržním podmínkám.

Úspora zdrojů prostřednictvím recyklace. „Základem úspěchu společnosti Saubermacher je udržitelné řízení. Svými recyklačními aktivitami každý den významně přispíváme k ochraně životního prostředí a klimatu. Opakovaný úspěch v tomto prestižním hodnocení nás povzbuzuje k dalšímu naplňování naší vize zero waste,“ říká Hans Roth, předseda dozorčí rady a zakladatel společnosti Saubermacher AG.

Oběhové hospodářství pro větší ochranu životního prostředí. Společnost Saubermacher v současné době díky svým recyklačním aktivitám ušetří více než 600 000 tun CO2 ročně. To odpovídá zhruba množství, které dokáže absorbovat smíšený les o rozloze 120 000 fotbalových hřišť. Kromě toho se společnost Saubermacher již několik let zaměřuje na digitální řešení jako klíč k vyšší míře recyklace a větším výhodám pro zákazníky. Mezi ukázkové projekty patří inteligentní platforma pro sběr skla, která se v současné době testuje ve Villachu a Hornu, nebo využití technologie skenerů recyklovatelných odpadů v několika rakouských obcích. Díky svému know-how také společnost úspěšně nabízí poradenské služby v oblasti životního prostředí, které jsou velmi žádané mnoha podniky a institucemi.