24/7 emergency service
sewer and pipe blockages
Stmk
in case of oil alerts
Stmk · W · Nö · Bgld
Zákaznický servis
+ 420 800 112 110
Po-Čt 7:30–17:00, Pá 7:30–15:30
28. července 2022

Světový den ochrany přírody 2022

Každoročně na 28. července připadá Světový den ochrany přírody. U této příležitosti si vás dovolujeme inspirovat hned třemi jednoduchými tipy, díky nimž můžete i vy přispět k zachování biologické rozmanitosti.

1. Vytvořte květinovou louku

Co takhle kvetoucí, barevná a přírodní louka namísto trávníku, jehož údržba vyžaduje spoustu úsilí? Nejenže bude vypadat veseleji a přívětivěji, ale také bude vhodným prostředím pro rozmanité druhy rostlin a živočichů.

2. Zasaďte strom

Ať už přímo na zahradě nebo v květináči na terase: každý strom je důležitým příspěvkem v boji proti globálnímu odumírání lesů, a navíc pomáhá udržovat čistý vzduch. Zejména v horkých letních dnech poskytují stromy přirozený stín a jsou domovem mnoha živočichů.

3. Postavte včelí hotel

Přibližně polovině původních druhů divokých včel hrozí vyhynutí. Hmyzí hotel na zahradě nebo na balkoně je dobrým způsobem, jak podpořit tyto pilné tvory a poskytnout jim chráněné prostředí. A zůstávat nemusíte pouze u tohoto drobného hmyzu. Rovněž ptačí a hnízdní budky mohou být útočištěm a domovem pro mnoho druhů ptáků.

Těmito jednoduchými opatřeními může každý z nás přispět alespoň malým dílem k ochraně naší přírody.